Firma Profili

COSMOS “Uzak Doğu’dan kaliteli ve en uygun maliyetli mal temini konusunda en hizli ve güvenilir hizmet veren, endüstriyel üretim sektörlerinin tümünde uzmanlaşmış bir danışman ve üretici firmadır.”

Cosmos Asia International Limited ekibi olarak küçük ve orta ölçekli üreticilere ihtiyaç duydukları tüm ürünlerin Çin ve Uzak Doğu’dan en düşük maliyetli ve kaliteli kaynaklardan araştırılıp en uygun maliyetli şartlarda temini için 7 gün 24 saat çalışmaktayız.  

Cosmos Çin ve tüm uzakdoğu blokunda aktif olarak stratejik dış tedarik,  satın alma yönetimi, danışmanlık hizmetleri vermektedir. Toplam 10 yılı aşkın profesyonel uzakdoğu deneyiminin business ve mühendislik  tecrübesi ile birleşmesi sonucu birçok proje için alternatif çözüm  önerileri getirmiş, efektif kalite-fiyat dengesini yaratmıştır.  Bütün Cosmos çalışanları hizmet kalitesini ilke edinmiştir.

Farkımız :

 - Esneklik : Çok farklı projeler için deneyim sahibi olmamız sizin projeleriniz için adaptasyon süresi dahi olmadan çok kısa süre içinde doğru ve çalışılabilir iş modeli ile çözüm üretebilmemizi sağlıyor.

 - Profesyonel Hizmet : Çin tedarik zincirindeki olası bütün riskleri üzerimize alıp müşterilerimiz ile bütün iletişimi kendi üzerimizden yaparak en iyi hizmeti kesintisiz iletişim ile sağlayabiliyoruz.

 - Mühendislik Hizmetleri : Müşterilerin taleplerine göre ürün üzerinde katma değer yaratan unsurların farklı üretim teknolojileri ve üreticilerin analitik parametreler ile incelenip öncelik sıralaması oluşturularak müşterilerimize maliyet iyileştirici çözümler sunmak temel ilkemizdir. Birebir ürün araştırmasından ziyade gerek ürün teknik spekleri, gerekse farklı üretim teknolojilerine göre yeniden araştırma yapılıp müşterilerimizin hem Çin’deki ve Uzak Doğu’daki hem de bütün dünyadaki rakiplerine göre bir adım önde olmalarını sağlayacak çözümleri analitik mühendislik çalışmalarımız ile somut şekilde ortaya koyabiliriz.

 - Uzak Doğu Satınalma Ofislerimiz : Uzak Doğu ve Çin gibi büyük bir coğrafyanın çeşitli yerlerine Shanghai ve Hong Kong’da bulunan kendi ofislerimiz sayesinde hızlı erişimimiz,  Çin yerel kültürüne yakınlığımız ve lisanı iyi biliyor olmamız, Çinli çalışanlarımızın da tecrübeli ve yeterli deneyime sahip olması.

 - Cosmos İhracatçı Firma : Cosmos kendi ihracatini kendisi yapmaktadır, arada maliyet oluşturacak başka aracı ya da exporter (ihracatçı) firma kullanmamaktadır. Dolayısı ile en düşük maliyetler ile en hızlı şekilde direkt olarak ihracatını kendisi yapmaktadır.

 - Geniş Üretici Networkü : 10 yılı aşkın Uzak Doğu deneyimimiz sayesinde çok farklı sektörlerde 1,000’den fazla güncel üretici fabrika networküne sahip olan Cosmos sizlere ihtiyacınıza en uygun fabrika ile çalısma imkanı sağlamaktadır. Zaman kaybı olmadan en uygun ve en kaliteli fabrika ile direkt çalışmanızı sağlıyoruz.   

  “Uzak Doğu ve Çin’den kaliteli ve ucuz ürün temini konusunda en deneyimli firmayız.”

Üretici ve ithalatçı ticari firmalara ihtiyaç duydukları tüm plastik ve metal hammadde, yarı mamul, elektronik ve mekanik komponent, endüstriyel gaz ve kimyasal ürünleri değişen piyasa şartlarına ve rekabet koşullarına göre en düşük maliyet ile ihtiyaç duyulan en yüksek kalitede ve en verimli kullanım şekline göre müşteri kapı teslim çözümlerimiz ile hizmetinizdeyiz.

"İşimizi gerçekten severek yapıyoruz."

Hızlıyız, çünkü işimizi gerçekten severek yapıyoruz.

Başarımızın temelinde yaptığımız işi çok sevmemiz yatmaktadır. Vaktimizi çalışmalarımızın sürekli daha iyisini yapabilmek için, sizlere verdiğimiz hizmet kalitesini artırmak üzere sürekli çalışarak geçiriyoruz. Cosmos ekibine dahil olan herkes işini severek yapıyor ve kendi alanlarında gelişebilmek için çaba harcıyor.

"Bahane değil yaratıcı ve sonuç odaklı çözümler üretiyoruz."

Yapmaya çalıştığımız işin tahmin edilenin üzerinde zor bir iş olduğunu çok iyi biliyoruz. Birçok farklı firmanın önemli projelerini aynı anda yürütürken çeşitli sorunlarla karşılaşıyoruz. Ancak bu sorunların neden çözülemeyeceğine dair bahaneler aramaktansa, bu sorunların nasıl çözüleceği üzerine yoğunlaşıyoruz. Bu yüzden de projeleri yürütürken "bahaneler" değil "yaratıcı çözümler" üretiyoruz.  

 "Disiplinli ve programlı çalışıyoruz."

Hizmet verdiğiniz sektör her ne olursa olsun, çalışma şartlarınız ne şekilde düzenlenirse düzenlensin, eğer o alanda başarılı olmak istiyorsak mutlaka belli programlar çerçevesinde disiplinli bir şekilde çalışılması gerektiğine inanıyoruz. Üzerinde çalıştığımız her proje için iş akışını düzenliyor ve proje ekibine dahil tüm çalışanlarımızın bu sürece sadık kalmasına özen gösteriyoruz.

"İşimizde daha iyi olmak için sürekli araştırıyoruz."

Başka hiç bir danışman firmanın yapmadığı kadar fazla  konuda sürekli olarak araştırmalar yapıyoruz. Bu alanlarda yeni olan ne varsa takip etmeye ve bunları müşterilerimiz için kullanılabilir bilgi haline çevirmeye çalışıyoruz.

 Ofislerimiz ve Shenzhen Fabrikamiz ;

- Shanghai (Sourcing ve Satınalma operasyon merkezi)
- Hong Kong (Finansal ve lojistik merkez)
- Shenzhen (Elektronik ve Led aydınlatma ürünleri üretim merkezi)